slideshow
Logo Historische Kring DalfsenTrefkoele+, Ruigedoornstraat 108, 7721 BR Dalfsen
0529-436611, info@historischekringdalfsen.nl

Nieuws

Komt de Vechtzomp terug naar Dalfsen?


 
Vanaf 2017 heeft de Stichting Vechtzomp Dalfsen hard gewerkt om de Vechtzomp terug te brengen op de Dalfser Vecht. Bent 
u benieuwd naar de ontwikkelingen? Wij nodigen u graag uit op donderdag 7 februari vanaf 19.45 uur in Theater De Stoomfabriek.





Leden van de stichting vertellen u over de geschiedenis van de zomp op de Vecht en de invloed van de zomp op de economie van Dalfsen in de voorbije eeuwen. Alleen al in Dalfsen zijn in het verleden zo’n 70 schippers met zompen actief geweest. De Vechtzomp is dus een onderdeel van ons DNA!
Ook de Historische Kring Dalfsen is deze avond aanwezig. Zij zal zich profileren in het kader van het DNA van Dalfsen voor de Vechtzomp.


Wanneer alles doorgaat moet de zomp gaan varen. We verwachten deze avond mensen die enthousiast zijn en mee willen denken maar ook mee willen werken om dit mogelijk te maken. We willen vooral een beroep doen op de jongeren, zij hebben de toekomst. Alleen een zomp is niet voldoende.
Er zal ook een botenhuis moeten komen (misschien mogelijk door een grote verloting), er moeten schippers komen, we moeten gidsen hebben.

Hiawatha Actief is een belangrijke partner voor de stichting. Zij gaat dan de planning en de boekingen van de vaartochten verzorgen.

Het belooft een boeiende avond te worden, waarbij geschiedenis, gesprek en beleving elkaar afwisselen. Daarnaast dagen wij u
 uit om na te denken over een passende naam voor de zomp (Dalfser Zomp?).
De koffie staat voor u klaar met iets lekkers erbij.

Stichting Vechtzomp Dalfsen (Henk Nap, Jan Laarman, Hans Frijling, Geert Bistervels en Jan van der Weerd).

Geert Bistervels leverde de foto van de zomp in aanbouw op de Waarf in Enter.

 

 

 

 


Over Ons


Het bestuur
Verwerking persoonsgegevens HKD
Agenda jaarvergadering
Jaarverslag
Doelstellingen en Beleidsplan
Notulen jaarvergadering
ANBI
Balans en baten/lasten
Statuten en Huishoudelijk Reglement
HKD 25 jaar

Rondom Dalfsen


Beeldbank Rondom Dalfsen

Werkgroepen


Boerderij- en veldnamenonderzoek
'Dalser' dialect
Digitalisering
Documentatie '39-'45
Documentatie Dalfsen
Archeologie
Foto- en beeldmateriaal
Genealogie
Historische Werkgroep Hoonhorst
Historische Werkgroep Lemelerveld
Historische Werkgroep Oudleusen
Open Monumentendag
Coordinatieteam

Archieven/Collecties


Bibliotheek
Inventaris HKD
Uit het verleden van Dalfsen
Acten van Naamsaanneming
D.T.B.-registers voor 1812
Grafzerken
Topografische kaarten

Nieuws


Bulletin
Columns Dalfser Courant
Archeologie 2
Archeologie 1
Boerderijen in Salland

Contact


Openingstijden
Werkgroepen
Lid worden?
Problemen met e-mailadres openen

Fotoalbums


De historie van Dalfsen in beeld
Rondom Dalfsen

DNA van Dalfsen


Land van Dalfsen
Dalfsen dorp
Oudleusen
Hoonhorst
Lemelerveld
Nieuwleusen

Sponsoren


Sponsorcommissie

English